អគ្គនាយកដ្ឋាន​ភស្តុភារកម្ម
ភ្នំពេញ៖ ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១២​រោច ខែ​ភទ្រប​ទ ​ឆ្នាំ​ខាល ចត្វា​ស័ក ព.ស.២៥៦៦ ​ត្រូវនឹង​ថ្ងៃទី​២២ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ​២០២២ នៅ​ទីស្តីការ​ក្រសួង​សាធារណការ និង​ដឹកជញ្ជូន ឯកឧត្តម ឈៀង ពេជ្រ អគ្គ​នាយក នៃ​អគ្គ​នាយកដ្ឋាន​ភស្តុភារ​កម្ម បាន​ជួប​ពិភាក្សា​ជាមួយ​គណប្រតិភូ​ក្រសួង​ការបរទេស នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​ថៃ ដឹកនាំ​ដោយ លោកជំទាវ Arjaree Sriratanaban អគ្គ​នាយក នៃ​អគ្គ​នាយកដ្ឋាន​កិច្ចការ​អាស៊ីបូពា៍ នៃ​ក្រសួង​ការបរទេស​ថៃ​។
ក្នុង​កិច្ច​ពី​ភាក្សា​នេះ ឯកឧត្តម​អគ្គ​នាយក បាន​ធ្វើ​បទបង្ហាញ​អំពី​ផែនការ​មេស្តីពី ការតភ្ជាប់​ប្រព័ន្ធ​ដឹកជញ្ជូន​ពហុ​មធ្យោបាយ និង​ភស្តុភារ​កម្ម ដែល​ក្រសួង​សាធារណការ និង​ដឹកជញ្ជូន និង​ឧត្តម​ក្រុមប្រឹក្សា​សេដ្ឋកិច្ច​ជាតិ កំពុង​សហការ​រៀបចំ និង​បាន​ជម្រាប​ជូន​គណៈប្រតិភូ​ថៃ អំពី​វឌ្ឍនភាព​នៃ​ការសាងសង់​អគារ​រដ្ឋបាល ច្រកទ្វារ​អន្តរជាតិ​ស្ទឹង​បត់​។

Meeting Delegation from Ministry of Foreign Affairs, Kingdom of Thailand
Phnom Penh: On Thursday, September 22, 2022, at the Ministry of Public Works and Transport, His Excellency Chhieng Pich, General Director of the General Department of Logistics, met with a delegation from the Ministry of Foreign Affairs, Kingdom of Thailand led by Her Excellency Arjaree Sriratanaban, General Director of the General Department of East Asian.
In this discussion, H.E. Director General present about the Intermodal Transport Connectivity and Logistics System Master Plan which is being prepared by the Ministry of Public Works and Transport and the Supreme National Economic Council and also informed the Thai delegation about the progress of Construction of Cross Border Facilities at Stung Bot international border gate.